A kalkulátor 3 és 18 év közötti gyermekeknél használható.
A 3 százalékosnál kisebb értékek jelentős súlyhiányra utalnak: feltétlen vizsgálni kell a gyermek egészségi állapotát, figyelembe kell venni táplálkozási és szociális körülményeit.
A 3 és 10 százalékos közti értékek sovány gyermekre utalnak.
A 10 és 75 százalékos közé eső értékek megfelelő tápláltságot jeleznek.
A 75 és 90 százalékos közé eső érték már súlyfölöslegre, túltápláltságra utal. Minél közelebb van a gyermek BMI értéke a 90. százalékoshez, annál inkább fennáll az elhízás veszélye. A táplálkozásra és a rendszeres testmozgásra már itt is oda kell figyelni.
A 90 és 97 százalékos közötti gyermekek egyértelműen túlsúlyosak. Ha súlytöbbletet szemmel láthatóan nem a túlfejlesztett izom adja, akkor a táplálkozásra oda kell figyelni. A szülők és gyermekek figyelmét nem csak a táplálék helyes minőségi és mennyiségi arányaira kell felhívni, de javasolni kell a rendszeres intenzív testmozgást is.
A 97 százalékosnál nagyobb BMI értékek esetén már kóros elhízással kell számolni.
További kalkulátorok:
Ideális testsúly Magasságunkhoz viszonyított ideális testsúly és a szélsőértékek meghatározása
Napi kalóriaszükséglet/BMR kalkulátor Nem, életkor, súly, magasság, aktivitás figyelembevételével a napi kalóriaszükséglet meghatározása. A fogyáshoz illetve hízáshoz szükséges kalóriaigény kiszámítása.
Teszt célja: Statikus egyensúly vizsgálata
Koordináció a finommozgást igénylő feladatoknál Eszközök: Stopperóra
Egylábas sín Előkészítés: Szemmagasságban jelöljünk ki egy pontot a falon, ezzel szemben helyezzük el az egylábas sínt. Feladat: Álljon a tesztszemély az egylábas sínre, majd próbáljon meg egy teljes percig egy lábon-lehetőség szerint mozdulatlanul- egyensúlyozni az egylábas sínen, miközben a falon kijelölt pontot nézi. A szabadon lévő láb meg-megérintheti a talajt, de NEM támaszkodhat. Optimális esetben az egy perc alatt a szabadon lévő láb nem érinti a talajt. A teszt elvégzése előtt döntse el a tesztszemély, mely lábát részesíti előnyben, lábváltás a feladat elvégzése közben nem lehetséges. A szabadon lévő lábat NEM SZABAD a másik lábnak nekitámasztani, hozzászorítani. A kezeket fel lehet emelni oldaltartásba.
Mérés: Az egy perc alatt számoljuk, hányszor érintette meg a talajt a szabadon lévő láb. Amennyiben 30-nál több padlóérintés történt, a tesztfelvételt félbeszakítjuk és a TESZT-EREDMÉNY táblázatba a „31”-es értéket írjuk. Feljegyezzük, melyik lábbal végezte el a feladatot (jobb vagy bal) a tesztszemély. Értékeljük a tesztszemély láb, kar és testmozgásának minőségét a TESZT-EREDMÉNY táblázatban szereplő kérdések alapján.
FIGYELEM: A feladat elvégzése nagyfokú koncentrációt igényel
A falon lévő pontra való koncentrálás segít az egyensúlyozásban
Lábváltás nem lehetséges, a sínről lelépni nem szabad
A szabadon lévő lábat nem szabad a másik lábhoz szorítani
7 éves kor alatt ne végeztessük el a tesztet.